‌معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی هفت ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته است، گفت: در مجموع در این مدت معادل ۱۰۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده است.به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،محمد مسیحی در گفت­ و­گو با ایسنا، درباره وضعیت درآمدهای مالیاتی تا هفت ماهه ابتدایی امسال صحبت نمودند.

گزارش آمار درآمد های مالیاتی هفت ماهه ابتدایی امسال :

همچنین در این گفت و گو محمد مسیحی درباره وضعیت درآمدهای مالیاتی تا هفت ماهه ابتدایی امسال، اظهار کرد:
طی این مدت درآمدهای مالیاتی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با ۳۵ درصد رشد مواجه شده که در مجموع معادل ۱۰۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده است.
از این میزان حدود ۶۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به مالیات‌­های مستقیم و ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر هم مربوط به مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات کالا و خدمات می­‌شود.

وی افزود: علی رغم محدودیت‌­هایی چون شیوع ویروس کرونا، تشدید تحریم‌­ها و تاثیر این دو مورد بر کسب­‌وکارها و از طرف دیگر کوتاه کردن فرایند دادرسی، اعمال دستورالعمل بخشودگی جرائم مالیاتی و افزایش توافق تمکین مالیات در مجموع درآمدهای ۳۵ درصد رشد داشته است که امیدواریم با وجود تحریم‌ها و تهدید ویروس کرونا این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد.

افت درآمدهای مالیاتی از بورس در آبان ماه :

در ادامه معاون سازمان مالیاتی گفت: با تعطیلی ۵۰ درصدی  و اثرات کرونا بر فضای کسب­‌وکار امکان تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی سخت است اما تمام تلاش خود را میکنیم تا این اتفاق عملی شود.

 مسیحی درباره وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی از محل بورس توضیح داد: امسال در حوزه مالیات یکسری محدودیت‌­ها چون  کاهش ۹۵ درصدی عوارض خروج از کشور، تاخیر در وصول درآمدها به دلیل تمدید مهلت ارائه اظهارنامه‌­ها، تعطیلی هیئتهای حل اختلاف مالیاتی وجود داشت که بدین منظور از بورس کمک گرفتیم.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: در هفت ماهه ابتدای سال بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان از محل بورس درآمد کسب شد.
 اما این روند از هفته اول آبان ماه به دلیل کاهش معاملات در این بازار بسیار کند شده به گونه‌ای که در ۲۰ روزه اول آبان تنها ۲۵۰ میلیارد تومان درآمدزایی از بورس داشته‌­ایم و کاهش داشته است.
امیدواریم که با ورود سهم های جدید به بازار بورس، این رشد روند صعودی داشته باشد.

منبع : اقتصاد نیوز